سفارش تبلیغ
صبا ویژن
*** خلیج فارس ***
   مشخصات مدیر وبلاگ
 
  *** ♥ به به!! به به!! ♥ ***[212]
 

از خلیج فارس می‌آید نسیم فارسی ابر در شیراز می‌بارد چو سیم فارسی می رسد از کشتی بشکسته شعر بی شکست شعر هم بشکست با پند قدیم فارسی شیخ را سرمست دیدم یک شبی از بوی نفت رفت با عطر کفن عطر و شمیم فارسی

    آمارو اطلاعات

بازدید امروز : 30
بازدید دیروز : 11
کل بازدید : 28914
کل یادداشتها ها : 12

پیوست ها

1 2 >
نوشته شده در تاریخ 91/2/29 ساعت 8:42 ع توسط *** ♥ به به!! به به!! ♥ ***


 

 

نقشه خلیج فارس در نقشه عربستان


در کتابی تحت عنوان "جهان" چاپ سال 1841 میلادی (1220 شمسی) که در آن به تاریخ ایران پرداخته شده است، نام "خلیج فارس" بر نقشه ایران خودنمایی می‌کند که این امر نشان از قدمت و تمدن تاریخی نام خلیج فارس دارد.

در کتابی تحت عنوان "جهان" چاپ سال 1841 میلادی (1220 شمسی) که در آن به تاریخ ایران پرداخته شده است، نام "خلیج فارس" بر نقشه ایران خودنمایی می‌کند که این امر نشان از قدمت و تمدن تاریخی نام خلیج فارس دارد.


 

نویسندگان یونانی از این خلیج تحت عنوان "پریسکونکایتاس" به معنای خلیج فارس یاد کرده‌اند. برخی نام‌های دیگر نظیر "پرسیکوس سینوس"، "آکواریوس پرسیکو"، "بحر فارس"، "دریای فارس"، "خلیج العجمی" و ... نیز به کار رفته‌اند که همگی به معنای خلیج یا دریای فارس هستند.

نام "خلیج فارس" پنج قرن پیش از میلاد مسیح به کار رفته است


نوشته شده در تاریخ 92/3/7 ساعت 10:32 ص توسط *** ♥ به به!! به به!! ♥ ***


نظری‌مهر در گفتگو با باشگاه خبرنگاران: واکنش جدی ایران به اقدام مضحک امارات/ خلیج‌فارس، خلیج همیشه فارس است عضو فراکسیون ورزش مجلس با اشاره به اقدام کمیته برگزاری لیگ فوتبال امارات در تغییر نام لیگ فوتبال خود به خلیج عرب، گفت: مستندات موجود در درجهان نشان می‌دهد که نام "خلیج‌فارس" همیشه این بوده و خواهد بود، و تغییر نام لیگ فوتبال حرفه‌ای امارات با نام "خلیج عرب" قطعا با با واکنش جدی مقامات کشورمان مواجه خواهد شد. "محمدجواد نظری‌مهر" نماینده مردم کرد کوی، ترکمن و بندرگز در مجلس، در گفتگو با خبرنگار پارلمانی باشگاه خبرنگاران، در واکنش به اقدام کمیته برگزاری لیگ فوتبال امارات مبنی بر تغییر نام "خلیج‌فارس" در لیگ فوتبال حرفه‌ای این کشور، گفت: این اقدام تنها در راستای تحریک کشورهای غربی به سردمداری آمریکا و رژیم غاصب صهیونیستی است.  وی در ادامه افزود: با پیروزی انقلاب اسلامی ایران، استکبار جهانی از هر ابزاری جهت ضربه زدن به کشورمان استفاده می‌کند و تغییر نام خلیج‌فارس در اذهان عمومی را نیز می‌توان یکی از توطئه‌های آنها علیه کشورمان دانست.  عضو فراکسیون ورزش خانه ملت تاکید کرد: ادعاهای واهی مقام‌های کشورهای حاشیه خلیج فارس در این‌باره در شرایطی مطرح می‌شود که نام خلیج فارس در قطعنامه‌های سازمان ملل متحد به عنوان یک نام صحیح برای آب‌های منطقه‌ای میان ایران و شبه‌جزیره عرب، به رسمیت شناخته شده است.  نماینده مردم کرد کوی، ترکمن و بندرگز اظهار داشت: مسئولان ورزش امارات هم تحت تاثیر توهم مقام‌های کشورهای حاشیه خلیج‌فارس، این‌بار لیگ فوتبال حرفه‌ای خود را به نام تحریف شده "خلیج عربی" تغییر دادند که این مهم تنها برای جلب رضایت غرب صورت گرفته است.  عضو فراکسیون ورزش خانه ملت در پایان خاطر نشان کرد: مستندات موجود در درجهان نشان می‌دهد که نام خلیج‌فارس همیشه این بوده و خواهد بود، و هرگونه تغییر نام "خلیج‌فارس" در لیگ فوتبال حرفه‌ای امارات قطعا با با واکنش جدی مقامات کشورمان مواجه خواهد شد.  مستندات موجود در درجهان نشان می‌دهد که نام "خلیج‌فارس" همیشه این بوده و خواهد بود، و تغییر نام لیگ فوتبال حرفه‌ای امارات با نام "خلیج عرب" قطعا با با واکنش جدی مقامات کشورمان مواجه خواهد شد.  گفتنی است که کمیته برگزاری لیگ فوتبال حرفه‌ای امارات روز یکشنبه با اعلام تغییر نام این لیگ با عنوان "خلیج عربی"، نام جدید آن از فصل آینده اجرا خواهد کرد.
نوشته شده در تاریخ 91/3/14 ساعت 12:11 ع توسط *** ♥ به به!! به به!! ♥ ***


 

فرار شاهزاده سعودی از هتل مجلل پاریس برای نپرداختن صورتحساب

خبرگزاری فارس: منابع پلیس فرانسه از بازداشت یک شاهزاده سعودی در حین فرار از هتلی مجلل در پاریس بمنظور نپرداختن صورتحساب 6 میلیون یورویی خود خبر دادند.

خبرگزاری فارس: فرار شاهزاده سعودی از هتل مجلل پاریس برای نپرداختن صورتحساب

به گزارش فارس به نقل از روزنامه فرانسوی "لوپاریزین"، بنا بر اعلام منابع پلیس فرانسه، یک شاهزاده سعودی پنجشنبه شب گذشته در حالی که تلاش می‌کرد اقامتگاه خود در یک هتل مجلل در پاریس را بدون پرداخت صورتحساب 6 میلیون یورویی ترک کند، بازداشت شد.

بنا بر اعلام منابع پلیس پاریس، پلیس در راستای کمک به دربان هتل اقدام به مداخله کرده است.

بر اساس این گزارش، این شاهزاده سعودی به نام "محا السدینی" همسر سابق "نایف بن عبدالعزیز" ولیعهد عربستان، در حالی بازداشت شد که تلاش داشت بدون پرداخت صورتحساب 6 میلیون یورویی خود  به همراه 60 نفر از خدمه‌اش، هتل "شانگری لا" از هتل‌های مجلل واقع در خیابان "ایئنا" در مرکز پاریس را ترک کند.

به نوشته لوپاریزین، در هنگام خروج این شاهزاده سعودی از هتل که از مصونیت دیپلماتیک برخوردار است، با سفیر عربستان تماس گرفته شد.

این در حالیست که "آلن بورژه" مدیر هتل پاریس در گفت‌وگو با خبرگزاری فرانسه اعلام کرده است که در آن روز هیچ مشکلی با مشتریان خود نداشته و هیچ طلبی از کسی ندارد.

بر اساس این گزارش، شاهزاده محا السودینی پیش از این نیز در چندین مورد از پرداخت صورتحساب‌های خود سر باز زده و در این امر سابقه‌دار است.

در سال 2009 شبکه پوشاک "لارگو" برای گرفتن 89 هزار یورو طلب خود که به خریدهای این شاهزاده سعودی مربوط بود، به دادگاه شکایت کرد.

 


 

کمک 500 میلیون دلاری عربستان‌ سعودی به مخالفان نوری مالکی
کمک 500 میلیون دلاری عربستان‌ سعودی به مخالفان نوری مالکی 

بنابر اعلام منابع آگاه؛ مقامات عربستان سعودی با اختصاص مقادیر زیادی پول قصد براندازی حکومت نوری المالکی را داشتند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از النخیل؛ مقامات عربستان سعودی اقدامات گسترده ای برای ایجاد اختلال در روند کار امور عراق با هماهنگی فهرست العراقیه و کردهای این کشور برای سرنگونی دولت نوری المالکی و از بین بردن وجهه سیاسی این دولت انجام دادند که با ابقای نوری المالکی، نقشه آنها با شکست روبرو شد.
 
بنابر گزارش منابع مطلع؛ عربستان سعودی با اختصاص 500 میلیون دلار برای خرید آراء نمایندگان و مقامات مخالف نوری المالکی، قصد داشتند رای اعتماد به وی را با خدشه مواجه کنند که با مخالفت عراقی ها مواجه شدند.
 
اتحاد سران عراق در مورد ابقاء المالکی در سمتش، اقدامات خصمانه حکومت عربستان برای سرنگونی دولت در عراق را ناکام گذاشت.

 


   نوشته شده در تاریخ 91/3/3 ساعت 10:0 ص توسط *** ♥ به به!! به به!! ♥ ***


روزنامه صهیونیستی یدیعوت احرونوت در گزارشی فاش کرد که شرکت نفتی عربستان با نام "یائر" که مالکیت آن را یکی از علمای دینی عربستان برعهده دارد، با یک شرکت اسرائیلی مستقر در شهر "رمات گان" در نزدیکی تل آویو ارتباط کاری دارند.  

به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز، پایگاه خبری "عربی برس" (Arabi-Press) سه شنبه 2 خرداد (May 22) نوشت: «روزنامه صهیونیستی "یدیعوت احرونوت" (Yedioth Hrvnvt) در گزارشی فاش کرد که شرکت نفتی عربستان با نام "یائر" که مالکیت آن را یکی از علمای دینی عربستان برعهده دارد، با یک شرکت اسرائیلی مستقر در شهر "رمات گان" در نزدیکی تل آویو ارتباط کاری دارند.»
درحالی که مقامات عربستانی عنوان می کنند که هیچ رابطه ایی با رژیم اسرائیل ندارند، یک روزنامه صهیونیستی در گزارشی از روابط پنهانی سعودی با یک شرکت اسرائیلی پرده برداشت.
شرکت عربستانی یائر از یک شرکت اسرائیلی برنامه ای با نام TMB که در اداره شرکت های بزرگ استفاده می شود، به مبلغ 180 هزار دلار خریداری کرده است.
برهمین اساس، پس از پایان معامله آموزش هایی به کارمندان و کارگران این شرکت عربستان در شهر ملبورن استرالیا ارایه شده و در این دوره آموزشی تیم صهیونیستی متشکل از هجده نفر بر آنها نظارت داشتند.
روزنامه یدیعوت آحرونت در گزارش خود فضای حاکم بر این روابط و آموزش ها را صمیمی و خوب توصیف و اعلام کرد: عربستانی ها تمایل دارند احساس خوبشان را به اسرائیل نشان دهند.
گفتنی است، رژیم سعودی برای پنهان نگه داشتن روابط سری بین خود و رژیم صهیونیستی بسیار تلاش می کند، ولی رسانه های اسرائیل به عمد این روابط سری بین دو رژیم را افشا می کنند.320/

 

 


نوشته شده در تاریخ 91/3/1 ساعت 9:37 ص توسط *** ♥ به به!! به به!! ♥ ***


در آسیای مرکزی، نام استاد مومن قناعت نام شاعر فارسی‌گوی تاجیک همواره به عنوان نمادی از خردورزی و حکمت در ادبیات معاصر تاجیکستان محسوب می‌شود.

وی که امروز هشتادمین سالروز تولد پربرکتش است، همواره با شناخت اوضاع ایدئولوژی و سیاسی زمان خویش موضوع‌هایی را برای پرداختن انتخاب کرده است که کمتر تحت تاثیر آفت روزمرگی و شعار‌های ایدئولوژیک قرار گرفته تا بقای آنها به عنوان یک ارزش ادبی در آینده دور، پایدار باشد. شعر شاعر تاجیک با ردیف «خلیج فارس» که سلطان عرب را به خشم آورد:از خلیج فارس می‌آید نسیم فارسی    ابر در شیراز می‌بارد چو سیم فارسی    می رسد از کشتی بشکسته شعر بی شکست    شعر هم بشکست با پند قدیم فارسی    شیخ را سرمست دیدم یک شبی از بوی نفت    رفت با عطر کفن عطر و شمیم فارسی

درد هویت و اصالت ملی، دغدغه اصلی شاعر در تمام آثار اوست.

 وی فردی است که در دهه هشتاد میلادی، هنگام سفرش در هیات کمیته صلح شوروی به یکی از کشورهای خلیج فارس در پاسخ به درخواست یکی از امرای عرب برای قراعت شعر آنی، شعری سرود که ردیف آن خلیج فارس بود و در آن مجلس قرائت کرد.

این جسارت شاعر فارسی گوی شوروی سابق، خاطر امرای عرب را تلخ کرد و تا آخر مجلس در سکوت رفتند.

از خلیج فارس می‌آید نسیم فارسی

ابر در شیراز می‌بارد چو سیم فارسی

می رسد از کشتی بشکسته شعر بی شکست

شعر هم بشکست با پند قدیم فارسی

شیخ را سرمست دیدم یک شبی از بوی نفت

رفت با عطر کفن عطر و شمیم فارسی


طراحی پوسته توسط تیم پارسی بلاگ